Papież Franciszek przyjechał. Cicho – sza !

Papież Franciszek przyjechał. Cicho – sza !

Nie będzie to kolejny wpis o Światowych Dniach Młodzieży, ani o pierwszej wizycie papieża Franciszka w naszym kraju. O tym, co zrobi i co powie Papież Franciszek szeroko będą się rozpisywać wszystkie media. Relację live zapewniają wszystkie telewizje, publiczne i prywatne. Chciałem skupić na tym czego nie widać i o czym z dużą dozą prawdopodobieństwa nie przeczytacie w części gazet, ani nie usłyszycie w kontrolowanych przez rząd mediach narodowych. Warto wspomnieć o tych aspektach funkcjonowania naszego kraju, które wizyta papieża ma przykryć lub co najmniej przytłumić. Przedstawiciele władzy naszego państwa, które przecież głęboko szanujące wartości katolickie, bardzo by tego chciały.

Dzisiaj okazało się, że Komisja Europejska ma dosyć udawania, że z polskimi władzami toczy się jakiś dialog. Że mamy do czynienia z partnerstwem i współpracą. Skończyła się taryfa ulgowa, jaką do tej pory stosowali wobec polskich władz przedstawiciele „rządu” Unii Europejskiej. Nadszedł czas twardego egzekwowania europejskich standardów państwa prawa i demokracji. Wiceszef Komisji Europejskiej Franz Timmermans odniósł się do kolejnej już, trzeciej ustawy naprawczej dotyczącej polskiego Trybunału Konstytucyjnego, w tym samym czasie, w którym Beata Szydło ostentacyjnie wykreśliła Prezesa Trybunału z listy oficjeli uczestniczących w spotkaniu z Papieżem, w byłym obozie w Auschwitz. Jednocześnie Prezydent Duda staje przed Papieżem Franciszkiem i mówi o przywiązaniu do wartości i „odnowie tej ziemi”, zaś Antoni Macierewicz, wykorzystując swoją pozycję Ministra Obrony Narodowej, szantażuje i wykorzystuje bohaterów Powstania Warszawskiego do realizacji celu, jakim jest tworzenie mitu śp. Lecha Kaczyńskiego.  Beata Kempa z kolei robi wszystko, by Papież na potrzeby propagandowe oddał hołd tragicznie zmarłemu prezydentowi Polski.

Otóż Komisja Europejska stawia rządowi trzymiesięczne ultimatum dotyczące rozwiązania problemu Trybunału Konstytucyjnego oraz przywrócenia możliwości jego sprawnego i gwarantowanego Konstytucją niezależnego funkcjonowania. Komisja daje rządowi czas na odwrócenie negatywnych skutków działań, które dziś skutecznie blokują możliwość badania zgodności z Konstytucją aktów prawnych, zawierających niekonstytucyjne przepisy. Przedstawiciele KE apelują i wymagają od rządu Beaty Szydło i Prezydenta Andrzeja Dudy, by respektowali zasadę trójpodziału władzy tak samo jak oddają szacunek wartościom chrześcijańskim. W końcu chrześcijaństwo i demokracja to fundamenty Europy, co zresztą tak często podkreślają przedstawiciele tej władzy.

Szczegóły zaleceń Komisji Europejskiej znajdziecie tutaj – http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-2643_pl.htm

 

 

Leave a Reply